?

Log in

Previous Entry | Next Entry

В четвер я зустрічалася в Брюселі з представником організації Ініціативи Центральної Азії (http://central-asian-initiatives.org/). Ця організація - це власне ініціатива двох людей, які свого часу працювали в юнеско в напрямку розвитку культури в регіоні. Основний напрямок їхньої діяльності - сучасне мистецтво.

Головна порада, яку дав один з них, Флоран Ле Дюк, це те, що треба додати в проект сучасний вимір. Якщо якось інтегрувати сучасне мистецтво в проект, то нібито в нас буде більше шансів отримати фінансування.
Павільон Центральної Азії на бієнале в Венеції http://www.cap2011.net/exhibition.htm (кхм).

Наприклад, зробити інсталяцію на базі матеріалів, привезених з експедиції (фото, відео), або пошукати в тусовці на Україні когось, хто інтерпретуючи записані нами давні співи зробив би електронну музику, когось, кого це б цікавило.
Флоран порадив (сам! звідки він тільки знає) звернутися до Пінчук Центру по фінансування. Я не знаю, яке до нього ставлення в тусовці, я чула, що деякі недолюблюють цю інституцію, але ми ж не любити їх повинні, а робити свою справу.
Моя думка така, що це б не завадило ділу - якщо це артпроект, то в нас і справді більше шансів знайти спонсорів.

Мабуть, я не з того почала. Треба було б розповісти, щодо ідеї проекту, яку ми обговорювали. Сумно, що всі зацікавлені люди не можуть зібратися разом тепер.

Ідея вивчення індоєвропейців та їх похождення була скомпроментована нацистською Германією. З тих часів ця тема була полишена для вчених, які продовжували писати свої статті і книги, які майже ніхто крім вузьких спеціалістів не читає. Заговорити про арійців у товаристві вихованих людей є моветоном.

Але ж це те, що поєднує людей, що живуть на цьому континенті! Це культура, яка породила як грецьку цивілізацію (на якій базується європейські філософія і світобачення), так і індійську, східну, азіатську! Це той єдиний мостик, який з'єднує числені культури на євразійському континенті. Наша задача - почати змінювати ситуацію, популяризувати знання про цю загадкову цивілізацію, аби довести, що всі ми виховані на спільній міфології; звідти ми несемо своє розуміння добра і зла, що індоєвропейська культура нас об'єднує.
І фольклор - це ключ до індоєвропейської культури, хоч і не єдиний (+петрогліфи).
Ми будемо шукати залишки індоєвропейської культури в Середній Азії, аби довести спорідненість культур, показати, що там живуть на варвари, і не терористи, а такі ж люди, які несуть світ своєї культури крізь тисячоліття, поють пісні, розповідають казки, герої яких нам знайомі, бо присутні і в українській, і в європейській міфології.

Ну, і взагалі було б добре подумати (аби потім відповідати на подібні питання), сформулювати, яке місце індоєвропейської культури в XXI сторіччі, навіщо і як вони нам сьогодні. Як - значить "як презентувати", "як донести до людей XXI сторіччя". Ось Флоран і порпонує подумати, аби поєднати фольклор, співи та електрону музику.

Десь так. Пафосно, але це можна завжди змінити. Ну, і може я щось тепер випустила. Розповідала я набагато більше, і здається в той день могла б продати чуваку слона, якщо треба було б. Але найцінніше, що він може нам дати - це місцеві контакти. Він знає багатьох і дозволив звертатися від його імені.

Днями ще має прийти список місцевих контактів (вони є майже в кожній з країн, де ми пройдемо) від Флорана, з них всілякі групи сучасних митців в ЦА.

Comments

( 3 comments — Leave a comment )
gohatto_n
Jul. 2nd, 2011 08:51 am (UTC)
Ти знаєш, навіть якщо абстрагуватися від грошей, ця зустріч була страшенно корисною. Адже одна справа - їхати в абсолютно чужу країну, а інша - мати вихід на "тусовку", на долучених до мистецтва людей, які зможуть нам допомогти інформаційно. Це дуже важливо, адже складно щоразу вигадувати велосипед у кожній країні, намацуючи виходи і можливості...
Скажи, Лєна, я ось подумала. А він зможе поставити печатку на листі підтримки? Цей Флоран?
lisjavka
Jul. 2nd, 2011 09:06 am (UTC)
Твоя правда, це нам збереже багато часу. Шукати таких людей можна довго і не факт, що знайдеш.
Про лист підтримки запитаю, хоча не впевнена, що в нього є печатка. А підпис?
gohatto_n
Jul. 6th, 2011 01:48 pm (UTC)
думаю, підпис згодиться чудово. Але я не знаю, як його "фізично" втулити на лист підтримки, оскільким він же знаходитиметься тут... Хіба вони самі напишуть лист, і ми його долучимо до теки.
( 3 comments — Leave a comment )